wtorek, 14 marca 2017

Polak pojedzie w wyścigach NASCAR!

fot. Maciej Dreszer Racing Page
Pełny sezon w NASCAR Whelen Euro Series w Europie oraz wybrane wyścigi w serii NASCAR - to plany na sezon 2017 Macieja Dreszera. Polski kierowca pochwalił się podpisaniem konkraktu z zespołem, w którym jeżdżą synowie wielkich legend - Mathias Lauda oraz Freddie Hunt.

Po dwóch udanych testach w Belgii i we Włoszech w 8 cylindrowych samochodach o pojemności prawie 6 litrów Maciej Dreszer ogłasza swoje plany: „Nowe wyzwanie w sezonie 2017 to NASCAR!”
Po kilkumiesięcznych przygotowaniach i negocjacjach z trzema zespołami Dreszer Motorsport podpisał kontrakt z austriackim zespołem DF1 Racing, w składzie którego Maciej Dreszer wystartuje w serii wyścigowej NASCAR Whelen Euro Series w Europie i kilku wyścigach NASCAR w Ameryce. Tym samym Dreszer dołączył do takich nazwisk jak Lauda, Hunt czy Bouchut, którzy jeżdżą w zespole DF1 Racing. Pierwszy wyścig już za miesiąc w Walencji.

"Kocham samochody, kocham wyścigi i kocham wyzwania! Kontynuując moją motoryzacyjną przygodę chcę doświadczyć jak najwięcej. NASCAR to kolejne wspaniałe doświadczenie - mocny kilkuset konny potwór daje niespotykane doznania w prowadzeniu. Przede wszystkim dzięki swojej prostocie. To powrót do legendarnych amerykańskich korzeni motorsportu. Wszystko jest mechaniczne nie masz żadnych systemów bezpieczeństwa co sprawia, że jazda na limicie to wyzwanie dające niespotykaną radość. Dodatkowo szerokie slicki firmy Michelin, świetnie sprawdzają się w tym samochodzie poprawiając jeszcze jego właściwości jezdne. Mam nadzieję że to będzie dobry sezon, ale jedno już jest pewne- będę się świetnie bawił tym 6 litrowym potworkiem"- kończy Dreszer.Brak komentarzy: