poniedziałek, 12 grudnia 2016

Sebastien Ogier jednak w M-Sporcie!

Już wydawało się, że ten transfer nie dojdzie do skutku, ale jednak - Malcolm Wilson upolował Sebastiena Ogiera. Francuz, wspólnie z Ottem Tanakiem, będzie jeździł w 2017 roku w ekipie M-Sportu.


O ile zatrudnienie Tanaka po świetnym sezonie 2016 wydawało się raczej przesądzone, to angaż Ogiera w ostatnich dniach był mniej pewny. Wszystko przez spekulacje, że w 2017 roku jednak będziemy oglądać na trasach Volkswagena, zarządzanego przez prywatną ekipę.

Tak się chyba jednak nie stanie, a przynajmniej nie jest to wcale takie pewne i Ogier zdecydował się skorzystać z propozycji Malcolma Wilsona.

"Będzie wiele nowych rzeczy w tym sezonie, ale nie mogę się ich doczekać. Mamy nową generację samochodów rajdowych i nowy zespół - to ekscytujący czas. Niebawem ustawimy się na starcie Rajdu Monte Carlo, a nie mieliśmy wiele czasu na testy Fiesty WRC, ale damy z siebie wszystko by być gotowymi. Jesteśmy świadomi wyzwań, jakie przed nami stoją i widzimy, jak głodny sukcesu jest Malcolm. Nie mogę doczekać się współpracy z M-Sportem i mam nadzieję, że razem z nami wrócą na pierwszy stopień podium" - powiedział Ogier.

Ogier nadal będzie jeździł z Julienem Ingrassią, ale nowego pilota będzie miał Ott Tanak. Będzie nim Martin Järveoja.

"Jedziemy na Rajd Monte Carlo z numerem 1 na drzwiach Fiesty. Mamy najsilniejszy skład kierowców od lat więc jesteśmy podekscytowani nowym sezonem. Nie kryłem tego, jak bardzo chciałem pracować z Sebastienem i Julienem i to fantastyczna sprawa powitać ich w naszym zespole. Wierzymy, że stworzyliśmy świetny samochód i jesteśmy w najlepszej możliwej pozycji przed nastaniem nowej ery w WRC" - powiedział Wilson.

Brak komentarzy: