środa, 2 listopada 2016

Volkswagen potwierdza odejście, Ogier zostaje

Andreas Mikkelsen Volkswagen WRC odchodzi
W dzień po nieoficjalnej wiadomości, dziś przyszło potwierdzenie odejścia Volkswagena z Rajdowych Mistrzostw Świata. Na tę wiadomość zareagowały inne zespoły oraz kierowcy Volkswagena. Sebastien Ogier już zapowiedział kontuuację startów.

"Nowe technologie i klienckie usługi dla sportu staną się głównymi priorytetami, a wszyscy pracownicy zachowają swoje miejsca pracy" - czytamy w oświadczeniu Volkswagena.

Jako oficjalne powody koncern podaje chęć skupienia się na samochodach elektrycznych.

"Oczywiście bardzo żałujemy odejścia z WRC, gdyż był to najlepszy nasz okres w sportach motorowych. Zespół wykonał ogromną pracę. Od teraz skupimy się na technologiach przyszłości oraz naszych klientach ze świata sportu" - powiedział dyrektor motorsportu Volkswagena, Sven Smeets.

To, że nie będzie miał problemów ze znalezieniem zespołu, potwierdził Sebastien Ogier.

"Jest mi bardzo przykro za mój fantastyczny zespół. Zaliczyliśmy 4 niesamowite lata. Dziękuję za pasję i wsparcie. Nie martwcie się o mnie, zobaczymy się niebawem wkrótce" - napisał Ogier.


Co ciekawe, na potwierdzenie odejścia Volkswagena z WRC, zareagowały inne zespoły. Hyundai opublikował oświadczenie, w którym szef zespolu, Michel Nandal mówi: "Z wielkim smutkim przyjęliśmy wiadomość o opuszczeniu WRC przez Volkswagena. Byli dla nas trudnym rywalem, ale jednocześnie, dla takiego zespołu jak nasz, prawdziwą inspiracją. Dążyliśmy do zbliżenia się do ich poziomu przez ostatnie 3 lata i liczyliśmy na rywalizację z nimi w 2017 roku. Ich osiągnięcia będą nas motywować w kolejnych latach".

Tak, jak można było się spodziewać, Volkwagen nie odejdzie całkowicie z rajdów. Zespół zajmie się przygotowaniem aut R5, które od 2018 roku będzie udostępniał klientom.

Volkswagen wziął udział w 51 rajdach spośród których jego kierowcy wygrali 42. Ekipa zdobyła cztery mistrzostwa świata, podobnie jak jej lider, Sebastien Ogier. Zespół brał udział w 980 OS-ach, wygrywając 621 z nich.
Brak komentarzy: