środa, 16 listopada 2016

Sebastien Ogier w M-Sporcie, Latvala w Toyocie

Kierowcy Volkswagena bardzo szybko znajdują posady na 2017 rok po wycofaniu się swojego dotychczasowego pracodawcy z Rajdowych Mistrzostw Świata. Wiele źródeł potwierdza, że M-Sport porozumiał się z Sebastianem Ogierem na starty w 2017 roku.


Malcolm Wilson po tym, jak Volkswagen wycofał się z WRC, mówił, że zrobi wszystko aby przekonać czterokrotnego mistrza świata do jazdy w barwach M-Sportu w przyszłym roku.

Spekulowało się, że Francuz będzie chciał wrócić do Citroena, jako że ich samochód wygląda znacznie mocniej przed nowym sezonem. Wygląda jednak na to, że zdecydował się on na propozycję M-Sportu i w przyszłym tygodniu ma wziąć udział w testach nowej Fiesty.

Inne źródła mówią natomiast, że Jari-Matti Latvala będzie kierowcą Toyoty w przyszłym sezonie i również niebawem ma uczestniczyć w testach budowanego przez Tommi Makinena zespołu. Dołączy on do Juho Hanninena. Nie wiadomo, kto będzie kierowcą trzeciego auta, które pojawi się w połowie sezonu. Podobno najmocniejszymi kandydaturami są Esapekka Lappi i Robert Kubica.

Nie wiadomo, co będzie robił natomiast Andreas Mikkelsen, choć plotki mówią, że może być kierowcą Hyundaia.


Brak komentarzy: