piątek, 16 września 2016

Renault celowo opóźnia podanie składu na 2017 rok

"To może długo potrwać" - mówi Kevin Magnussen o podaniu składu Renault F1 na sezon 2017. Francuski producent celowo opóźnia odkrycie kart na przyszły sezon.

O sprawie pisze Autosport, który rozmawiał z jednym z obecnych kierowców Renault, Kevinem Magnussenem. Duńczyk spodziewał się, że pozna on swoją przyszłość po Grand Prix Włoch jednak teraz wydaje się to coraz mniej prawdopodobne. Drugim kierowcą Renault jet obecnie Joylon Palmer, ale żaden z nich nie może czuć się pewnie przed ogłoszeniem składu na przyszły sezon.

Mówiło się, że Renault jest zainteresowane Serio Perezem z Force India, ale Meksykanin zapewne zostanie w swojej obecnej ekipie. Innymi kandydatami do fotela we francuskiej ekipie byli Valtteri Bottas i Esteban Ocon. Prawdopodobne wydaje się jednak tylko zatrudnienie tego drugiego.

"Nie wiem co dzieje się za kulisami. Liczyłem na decyzję pomiędzy Włochami a Singapurem, ale widać, że wszystko zajmuje dłużej niż miałem nadzieję. Jestem kierowcą wyścigowym i chcę poznać decyzję wcześniej niż na tydzień przed pierwzymi testami" - mówi Magnussen. Renault ma tzw. "opcję" na Magnussena do końca września i jeszcze przez kilkanaście dni może go bez sprzeciwu zakontraktować.

Brak komentarzy: