czwartek, 29 września 2016

FIA ogłosiła kalendarz WRC - nie ma Rajdu Polski, jest puchar prywaciarzy

Zgodnie z przewidywaniami, Rajd Polski nie znalazł się na liście rajdów zatwierdzonych już do przyszłorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Nasza runda jest jednak jednym z kandydatów do nieobsadzonych jeszcze miejsc. Nie wiadomo ile ich będzie.

12 rund przyszłorocznego kalendarza WRC jest już zaakceptowanych. Sezon rozpocznie się 20 stycznia w Monte Carlo, a zakończy Rajdem Australii, którego data, podobnie jak 5 ostatnich rund, nie jest jeszcze znana.

Nie wiadomo również, czy w sezonie będziemy mieli 13 czy 14 rajdów. Wiadomo, że jest 3 głównych kandydatów do organizacji pozostałych rund: Polska, Turcja i Chiny. Ostateczny kalendarz ma zostać zaprezentowany 30 listopada.
Zaszło też kilka zmian w zasadach WRC na przyszły rok. Teraz zespoły mogą nominować nawet 3 kierowców do zdobywania punktów, a liczyć będą się wyniki 2 najlepszych.

FIA zdecydowała również, że powstanie tzw. Puchar Prywaciarzy, w którym będą rywalizować samochody w obecnej specyfikacji. Rywalizacja będzie toczyła się zatem w WRC, WRC 2016 i WRC2.

Brak komentarzy: