niedziela, 24 lipca 2016

Fenomenalny weekend Ptaka

fot. Antoni Ptak Racing
Antoni Ptak zaliczył swój najlepszy występ w karierze w Euroformula Open. Na torze Silverstone wygrał on wyścig niedzielny, a w sobotnim był trzeci.


Sobotnie podium było pierwszym w karierze Ptaka w Euroformula Open. Polak przed nim prezentował świetne tempo w treningach. W kwalifikacjach był czwarty, ale tuż po starcie awansował na najniższy stopień podium. Udało mu się to miejsce utrzymać i dzięki temu zdobył swoje pierwsze podium.

W niedzielę było jeszcze lepiej. Ptak był drugi w kwalifikacjach i znów zaliczył fenomenalny start, dzięki któremu wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca.

"Pierwszy wygrany wyścig w Euroformula Open! Cudowny weekend na torze Silverstone i sporo punktów do klasyfikacji generalnej" - skomentował swój weekend Ptak.

Dzięki tym wynikom, Ptak, jeżdżący w RP Motorsport, przesunął się na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej całej serii.


Drugi z naszych kierowców w tej serii, Igor Waliłko w sobotę był ósmy, a w niedzielę siódmy. W generalce zajmuje ósme miejsce.

Przypomnijmy, że w 2014 roku wicemistrzem serii Euroformula został Artur Janosz. Zarówno Ptak, jak i Janosz byli kierowcami polskiego zespołu kartingowego UNIQ Racing, odnosząc w nim duże sukcesy.

Brak komentarzy: