środa, 6 kwietnia 2016

Vettel: Po takie rzeczy to do cyrku

Sebastian Vettel po raz kolejny głośno sprzeciwił się nowemu systemowi kwalifikacji w Formule 1. Kierowca Ferrari nazwał je "gównem", a nowe pomysły na jego udoskonalenie porównał do cyrku.

Kwalifikacje podczas Grand Prix Bahrajnu ponownie były bardzo nudne, a kierowcy spędzali czas przede wszystkim w boksach, nie decydując się na ciągłe poprawianie okrążeń. Mimo to FIA i władze F1 nie chcą powrócić do sysetemu kwalifikacji z ubiegłego sezonu.

Powstał nawet pomysł, by poprawić nowy system poprzez... łączenie sesji lub sumowanie czasów. Ten ostatni pomysł spotkał się z dużą krytyką."Czas wybrać się do cyrku. To jest dobry pomysł jeżeli chcesz, by rządził przypadek, ale w F1 powinno chodzić o ściganie się. To gówniany pomysł" - powiedział Vettel. Ideę krytykowali również Jenson Button i Daniel Ricciardo.

Niestety, zarówno FIA, jak i Bernie Ecclestone nie liczą się ze zdaniem kierowców. Jak powiedział w Bahrajnie ten drugi, "kierowcy nie powinni być pytani o zdanie. Oni mają wsiąść i jechać".

Brak komentarzy: