piątek, 1 kwietnia 2016

Rosberg najszybszy na otwarcie weekendu

Nico Rosberg uzyskał najlepszy czas w trakcie pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Bahrajnu. Druga lokata przypadła mistrzowi świata, Lewisowi Hamiltonowi. Czołową trójkę uzupełnił Kimi Raikkonen z Ferrari.


źródło: formula1.com
Tradycyjnie, tor Sakhir przywitał kierowców piękną pogodą, idealną do rozpoczęcia piątkowych treningów, mających na celu jak najlepsze przygotowanie konstrukcji do batalii w kwalifikacjach oraz wyścigu. Jako pierwszy, na torze pojawił się Gutierrez, ale zaraz za Meksykaninem, na okrążenie zapoznawcze wybrała się praktycznie cała stawka.

Blisko kwadrans musieliśmy czekać na pierwszy czas okrążenia. Jego autorem został Pascal Wehrlein. Czas Niemca - 1:39.743. Rezultat ten został szybko poprawiony przez Daniela Ricciardo, który na pośredniej mieszance uzyskał 1:36.256. Jako pierwszy - już 15 minut po rozpoczęciu sesji - na miękkiej mieszance pojawił się Nico Rosberg. Wicemistrz świata objął prowadzenie z czasem 1:33.592. Niewiele wolniej pojechał zespołowy kolega Niemca i po 20. minutach trwania sesji, na czele tabeli znajdował się duet Mercedesa.

Z dobrej strony, na pierwszym pomiarowym okrążeniu, pokazał się Jenson Button. Mistrz świata z 2009. roku wskoczył na trzecią lokatę z niespełna dwusekundową stratą do kierowców Mercedesa. Po pierwszych 30. minutach, na czele widniały nazwiska Rosberga, Hamiltona, Buttona, Hulkenberga oraz Bottasa. Kierowcy Scuderii Ferrari, po pierwszych swoich próbach znajdowali się odpowiednio na 7. i 8. lokacie. Niespodziewanie, w czołowej dziesiątce znajdowali się obaj reprezentanci zespołu Haas.

Po 40. minutach, na torze zapanowała cisza, ponieważ skończył się czas, w którym kierowcy mogli korzystać z pierwszej, dostępnej mieszanki. Przerwę w jazdach zakończył dopiero Kevin Magnussen. Zaraz za Duńczykiem, swój garaż opuścił zastępujący Fernando Alonso, Stoffel Vandoorne. Obaj kierowcy poprawili swoje pozycje: reprezentant Renault znalazł się na 4. lokacie, natomiast młody Belg przeskoczył na 14. miejsce. W tym samym czasie, swoje garaże opuszczali kolejni zawodnicy.

Po założeniu miękkiej mieszanki, do czołowej trójki wskoczył Ricciardo, którego Red Bull przejechał tor w Bahrajnie w czasie o niespełna sekundę wolniejszym od reprezentantów Mercedesa. Minutę później, za plecami Australijczyka znalazł się Danił Kwiat, który uzyskał czwarty rezultat. 25 minut przed zakończeniem sesji, świetną formę potwierdził duet Haasa. Grosjean i Gutierrez wskoczyli odpowiednio na 6. i 7. miejsce. 

Na kolejnym przejeździe, mistrzowską formę potwierdziła ekipa z Brackley. Rosberg znalazł się pół sekundy przed Hamiltonem, który wygenerował przewagę 1,7 sekundy nad Ricciardo w Red Bullu. Kwadrans przed końcem, do czołowej szóstki wskoczył Carlos Sainz, potwierdzając dobrą dyspozycję z Australii. W tym samym czasie, za plecami Mercedesów znalazł się Kimi Raikkonen. Mistrz świata z 2007 roku, przy użyciu miękkich opon przejechał okrążenie o blisko 2. sekundy wolniejsze od Nico Rosberga.

W samej końcówce, większość zawodników uzyskiwała czasy wskazujące na to, iż w ich bolidach znajdowała się większa ilość paliwa. Sesja została zdominowana przez reprezentantów mistrzowskiej stajni, natomiast z drugiej strony, na szarym końcu znaleźli się Palmer, Celis i Haryanto.Brak komentarzy: