środa, 13 kwietnia 2016

Giermaziak w najlepszym zespole LMP2 w ELMS!

Zespół Greaves Motorsport poinformował, że w tym sezonie w jego barwach będzie jeździł Kuba Giermaziak. Ekipa planuje starty w European Le Mans Series i 24H Le Mans.

Greaves Motorsport to bardzo silna ekipa, która w ubiegłym sezonie wygrała dwa wyścigi i została mistrzem LMP2. W tym roku Polak miał już okazję do testów z nią.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przesiąść się do tak wspaniałego auta. To będzie absolutnie niesamowite przejechać wraz z Greaves Motorsport sezon European Le Mans Series oraz 24 godziny Le Mans w klasie LMP2. To spełenienie mojego marzenia, bo jazda prototypami to coś, co chciałem robić od dziecka. Mamy o co się bić w mistrzostwach" - powiedział Kuba po podpisaniu kontraktu.

"Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że udało nam się podpisać kontrakt z Kubą. Pokazał wspaniałe tempo podczas naszych przedsezonowych testów i dał nam bardzo wartościowe wskazówki od strony inżynieryjnej. Pomiędzy nim a resztą zespołu panuje dobra chemia i jesteśmy zmotywowani aby powtórzyć naszą formę z 2015 roku" - powiedział szef ekipy, Jacob Greaves.Oto kalendarz startów ekipy w tym sezonie:
4 Hours of Silverstone - 16 kwietnia
4 Hours of Imola - 15 maja
Le Mans 24 Hours - 18-19 czerwca
4 Hours of Red Bull Ring - 17 lipca
4 Hours of Le Castellet - 28 sierpnia
4 Hours of Spa-Francorchamps - 25 września
4 Hours of Estoril - 23 października

Brak komentarzy: