poniedziałek, 11 stycznia 2016

Basz spróbuje obronić tytuł

Karol Basz poinformował o przedłużeniu kontaktu z kartingowym zespołem Kosmic, z którym w tym roku zdobył - jako pierwszy Polak - tytuł Kartingowego Mistrza Świata.

W informacji prasowej na stronie Karola czytamy: "Pojawienie się nowych silników OK sprawia, że doświadczenie i talent polskiego kierowcy, który współpracuje z Minardi Management, będzie niezwykle wartościowe dla zespołu z Brescii. Nowe silniki poprawią osiągi, co w połączeniu z mniejszą wagą karta zaowocuje lepszymi właściwościami jezdnymi. Większe obroty pozwolą na użycie krótszych przełożeń, które będą korzystne na wyjściach z wolnych zakrętów, co zdaniem Ole Haugarda cytowanego przez cikfia.com będzie miało kluczowe znaczenie w klasie KF. Szybkość i doświadczenie Karola będą bardzo użyteczne w procesie rozwoju i finalizowaniu projektu na przyszły sezon. Cały czas jednak drzwi do świata GT pozostają otwarte, gdyż zaplanowane są już testy oraz wyścigi, które pozwolą na zasmakowanie nowego wyzwania, bez negatywnego wpływu na program kartingowy ustalony wraz z Roberto Robazzim z grupy OTK.„Jestem zadowolony z przedłużenia współpracy z Komic Racing. Wraz z nowymi silnikami nadchodzący sezon będzie zupełnie inny, jednak na pewno damy z siebie wszystko broniąc tytułu. Chciałbym podziękować grupie OTK, Roberto Robazziemu i Kosmic Racing” – stwierdził Karol.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z propozycji grupy OTK na sezon 2016, gdyż potwierdza to, że Karol jest czołowym kierowcą, który weźmie na swoje barki rozwój nowego silnika oraz podwozia. Oczekujemy walki o tytuł, choć cały czas będziemy zerkać w stronę wyścigów GT” – dodał Alberto Tonti.

„Jestem zadowolony i usatysfakcjonowany, gdyż grupa OTK chce się odpłacić Karolowi za zdobycie tytułu. Wraz z nowymi silnikami będziemy mieli sporo pracy, a doświadczenie Karola będzie bardzo cenne. W tym wszystkim jest jednak drobne rozczarowanie, gdyż chciałem zobaczyć pełnowymiarowy debiut Karola w wyścigach GT, gdzie na pewno od razu notowałby dobre rezultaty. Pewne kroki w tym kierunku zostały już poczynione i w porozumieniu z Roberto Robazzim będziemy organizować testy oraz wyścigi, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu 2017” – dodał manager Giovani Minardi.

2 komentarze:

ToyotaBlog.pl pisze...

Świetne wiadomości, fajnie że Karolowi udało się dojść tak daleko no i trzymam kciuki za dalszy rozwój. Dobrze też wiedzieć, że jego droga do sukcesu jest troszke mniej wyboista niż w przypadku, np. Kubicy (mam tu na myśli sponsorów i możliwości).

Ferrari pisze...

Kolejny rodak z sukcesami ;) chyba wszyscy trzymamy kciuki - czas no młodych!