środa, 4 listopada 2015

Susie Wolff kończy karierę

Jedna z najlepszych i najpiękniejszych kobiet w motorsporcie, Susie Wolff, postanowiła zakończyć karierę sportową. Poinformował o tym na swojej stronie zespół Williams F1, którego Susie była kierowcą testowym.

Susie Wolff karierę zaczęła w 1996 roku i przez 5 sezonów rywalizowała w gokartach. Następnie jeździła w Formula Renault Winter Series i w mistrzostwach Wielkiej Brytanii Formuły Renault. W 2004 roku ukończyła tę serię na 5. miejscu.

Sławna stała się dzięki startom w serii DTM, gdzie pokazywała się ze świetnej strony. Startowała w Niemczech przez 6 lat, dwukrotnie zajmując 7. miejsce i zdobywając 4 punkty w 2010 roku.W 2011 roku została żoną Toto Wolffa, a od 2012 roku jest kierowcą testowym Williamsa. W ubiegłym roku Susie zaliczyła występy w trzech seriach treningowych przed Grand Prix Formuły 1, stając się tym samym pierwszą kobietą w oficjalnej sesji F1 od 22 lat. Zaliczyła też kilka występów podczas testów Formuły 1.

"Chciałabym podziękować Williamsowi za szansę, jaką dali mi w ostatnich latach dzięki czemu miałam możliwość spełnienia swojego marzenia i poprowadzenia samochodu F1. Wspaniale było pracować z całym zespołem, zarówno w Grove, jak i na torze i bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli częścią mojej podróży w Williamsie. Zamykam ten rozdział w swoim życiu i czekam na kolejne wyzwania w przyszłości" - powiedziała Susie Wolff.

Ostatnim akcentem jej kariery będzie występ w tegorocznym Race of Champions.

Pozostaje nam tylko spekulować, czy czasem Państwo Wolffowie nie oczekują potomstwa...4 komentarze:

Seweryn F1 pisze...

hehehe to rzeczywiście wspaniałe występy w DTM;) pełno sukcesów :)

Anonimowy pisze...

@Seweryn pamiętaj że to baba jest, dobrze że pozwolili jej wyjsc z kuchni xD

Anonimowy pisze...

Najwyższy czas

Anonimowy pisze...

@ 4 listopada 2015 14:17
ale masz dowcip. Je...y szowinista.