wtorek, 6 października 2015

Ecclestone: F1 do końca roku pewnie zmieni właściciela

Czy szykują się ogromne zmiany w Formule 1? Czy Bernie Ecclestone pożegna się ze swoim stanowiskiem? 84-latek powiedział dziś, że będzie zaskoczony, jeżeli do końca roku akcje F1 należące obecnie do CVC nie przejdą na nowego właściciela.


Jak wyjawił Bernie, zainteresowane zakupem F1 są 3 podmioty. Tożsamość dwóch z nich jest prawdopodobnie znana - chodzi o katarską grupę inwestorów oraz o Liberty Media. Nie wiadomo, kim może być trzeci kupujący.

"Jest spore zainteresowanie ze strony trzech podmiotów i będę zaskoczony, jeżeli w krótkim czasie nie dojdzie do sprzedaży" - powiedział Ecclestone, który zapytany o dokładny termin odpowiedział "do końca roku".

Może to oznaczać spore zmiany dotyczące Formuły 1, głównie miejsc rozgrywania wyścigów i opłat. Należy jednak pamiętać, że to FIA ustala przepisy dotyczące bolidów więc tu rewolucji raczej oczekiwać nie można.

Co więcej, Ecclestone miał zostać poproszony przez jednego z potencjalnych kupców o to, aby pozostał na swoim stanowisku, a on się oczywiście zgodził. To może oznaczać jeszcze mniej zmian w F1 po ewentualnym przejęciu.

1 komentarz:

marshad pisze...

Bernie wyglądał na "nieco" zatroskanego podczas wywiadu przeprowadzonego przez EJ, który można było obejrzeć w BBC we wprowadzeniu do kwalifikacji w Soczi. Dowiedział się wówczas o powodach zgłoszenia przez FI i Sauber skargi do stosownych organów Unii Europejskiej, w skutek czego spodziewać się można dogłębnych dochodzeń.