piątek, 15 maja 2015

Wielkie zmiany w F1

Bardzo ważne zmiany zajdą w dwóch najbliższych sezonach w Formule 1. Nie są one jeszcze oficjalnie zatwierdzone, ale i ich wprowadzeniu donosi kilka źródeł.

Najważniejszą zmianą ma być powrót tankowania od 2017 roku. Nie było ono obecne w F1 od sezonu 2010. Opony zostaną poszerzone, a już od przyszłego sezonu ekipy będą miały dowolność w ich wyborze. Będą mogły zatem same zdecydować pomiędzy czterema dostępnymi mieszankami Pirelli.

Zwiększony zostanie również limit obrotów silników, a bolidy mają być szybsze dzięki nowym przepisom dotyczącym aerodynamiki.

Czekamy na oficjalne zatwierdzenie tych zmian.

Informacji dotyczących Roberta Kubicy i WRC szukajcie na blogu Powrót Roberta

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Powrót tankowania to jakieś nieporozumienie. Czy wszyscy już zapomnieli przypadki gdy samochody nie mogły zjezdzac na tankowanie przy zamknietym picie i dostając kare przejazu przez pit lub czasowa?

adam k pisze...

To zawsze mozna jakos rozwiązac. Tankowanie moze w koncu sprawic, ze w F1 bedą ciułac punkty wszyscy, a nie ci ktorzy maja najwiecej funduszy.

Seweryn F1 pisze...

tankowanie to nieporozumienie? chyba kpisz! to jedna z najlepszych rzeczy w F1! właśnie tankowanie wymaga strategii, odpowiedniego zaplanowania itp. Niech wraca bo bez tego F1 zaczyna wyglądać jak auta E. Poza tym wtedy dopiero będą czasówki. Każdy będzie lał mało paliwa i zmieniał strategię! super

Anonimowy pisze...

Jestem fanem F1 od wielu lat,tyle emocji było jak bolidy były tankowane ,że jak sobie przypomnę to aż miło.Wyścigi nie istnieją tylko dla siebie,to my kibice mamy wiele do powiedzenia.Co do Formuły E to proponuje obejrzeć wyścig,akurat odbędzie się jutro w Berlinie.Emocji jest tak samo dużo jak w F1 a czasami i więcej.Daje linka: http://www.fiaformulae.com
Wyścig jest transmitowany na żywo w TV Motowizja i na stronie Formuły E bodajże.Pozdrawiam Maciek.

Anonimowy pisze...

A czy czasem później nie wprowadzono zmiany, polegającej na tym, że pit lane został otwarty podczas gdy SC był na torze i można było tankować bez żadnej kary?

o