piątek, 10 kwietnia 2015

Chiny: Hamilton dwukrotnie najszybszy, intruz na torze

Dominacją Lewisa Hamiltona, mimo dwóch obrotów, zakończyły się piątkowe sesje treningowe przed Grand Prix Chin. Na drugim treningu dobrą formę pokazało Ferrari. Podczas drugiego treningu doszło do groźnego incydentu.

Od początku jazd problemy miał Williams, który wprowadził nowe elementy do swojego bolidu. Felipe Massa podczas obu sesji przejechał tylko 24 okrążenia.

W pierwszym treningu dla Lotusa jeździł Jolyon Palmer, który zaliczył obrót w trakcie sesji. Co ciekawe, została ona przerwana na samym początku, gdyż w jednym z sektorów toru pojawiła się - nie wiedzieć czemu - czerwona flaga.

Dwukrotnie tor opuścił Lewis Hamilton, który jednak nie uszkodził auta i był w stanie wykręcić zdecydowanie najlepszy czas.

Ponownie szybkie były bolidy Saubera, a całkiem pokaźną liczbę okrążeń, choć ze słabymi czasami, byli w stanie przejechać kierowcy McLarena.

Oto wyniki pierwszego treningu:

W drugiej sesji wyraźnie o czas nie walczył Nico Rosberg, który przejechał jednak najwięcej okrążeń spośród wszystkich kierowców. Szybko pojechał Daniel Ricciardo, który przedzielił dwa bolidy Ferrari. Drugi z bolidów Red Bulla - prowadzony przez Danila Kvyata - ucierpiał po błędzie młodego Rosjanina.

Drugi czas, mimo wycieczki poza tor, wykręcił Kimi Raikkonen.

W trakcie drugiego treningu na prostą startu-mety wbiegł nieznany osobnik i jak widać, było groźnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a mężczyzna został aresztowany.

Oto wyniki drugiego treningu:

I jeszcze ciekawe zestawienie najszybszych bolidów:

Informacji dotyczących Roberta Kubicy i WRC szukajcie na blogu Powrót Roberta

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Na zdjęciu z podpisem o przygodzie Kimiego, znajduje się chyba Vettel - biały kask i to on miał przygodę :D