wtorek, 6 stycznia 2015

Honda będzie interweniowała w FIA

Szefowie Hondy, której silniki w przyszłym roku będą napędzały bolidy McLarena, zamierzają interweniować w FIA w sprawie dopuszczenia w ich silniku zmian w trakcie sezonu 2015.

Niedawna interpretacja FIA dotycząca terminu przedstawienia ostatecznej wersji bolidu w sezonie sprawia, że dotychczasowi producenci - Mercedes, Ferrari i Renault będą mogli wykonywać zmiany w swoich jednostkach (w dozwolonym zakresie) w trakcie sezonu 2015.

Inaczej będzie w przypadku Hondy, która jako nowy producent musi homologować swoją jednostkę do 28 lutego i nie może jej potem zmieniać.

Szef ekipy, Ron Dennis, powiedział, że jego ekipa będzie starała się podjąć rozmowy z Charlie Whitingiem w sprawie zmiany tej sytuacji. Według doniesień, szefowie Hondy są poddenerwowani taką interpretacją.

Z drugiej strony, niektórzy zauważają, że Honda ma przewagę nad obecnymi producentami, mogła bowiem wykorzystać ich doświadczenia z sezonu 2014.

Informacji dotyczących Roberta Kubicy i WRC szukajcie na blogu Powrót Roberta

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

A inni producenci nie mogli wykorzystywać swoich doświadczeń ???
Bez sensu.

Kamil Graczyk pisze...

No właśnie, w jaki sposób ktoś z konkurencji może mieć lepsze doświadczenie jak oni sami. Chyba że chodzi tu o taki przypadek jak z Citroën w WTCC gdzie przez cały 2013 pakowali ogromne pieniądze w testy i przygotowania auta na sezon 2014 (co zaowocowało pogromem konkurencji) gdzie inni musieli pakować kasę w sezon 2013 i nie mieli tylu okazji na testy auta na sezon 2014. Co raczej nie może mieć miejsca bo tu chodzi tylko o sam silnik. Zobaczymy jak Honda skomentuje rozmowy z FIA.