środa, 3 grudnia 2014

Zmiana przepisów - Verstappen nie spełnia limitu wieku w F1

FIA uchwaliła zmiany w przepisach w Formule 1, wedle których minimalny wiek kierowcy, uprawniający do przyznania mu superlicencji na występy w Formule 1 będzie musiał wynosić 18 lat. Nie jest to jedyna zmiana dotycząca doświadczenia kierowców "Jedynki".

Drugą z nich jest obowiązek przejechania przez kierowcę ubiegającego się o superlicencję minimum 2 sezonów w innych formułach. Zawodnik będzie musiał również przejechać minimum 300 km autem F1 w aktualnej specyfikacji.

Żadnego z tych warunków nie spełnia Max Verstappen, na szczęście dla młodego Holendra, zmiany zaczną obowiązywać od 2016 roku, kiedy Verstappen będzie miał już ukończone 18 lat.

Informacji dotyczących Roberta Kubicy i WRC szukajcie na blogu Powrót Roberta

2 komentarze:

Wiater pisze...

Sądzę że ze względu na fakt iż ma podpisany kontrakt zostanie dopuszczony warunkowo do wyścigów... Wydaje mi się że chodzi tutaj o osoby które jeszcze nie mają superlicencji ;) Bo co by było gdyby kierowca F1 stracił prawo jazdy? Też nie mógłby startowac? Od zdobycia superlicencji nie traci się jej jeżeli się regularnie startuje, a Max był testerem STR ;)

Mateusz Cieślicki pisze...

Wiater - zmiana wchodzi od 2016...