sobota, 13 grudnia 2014

McLaren przeszedł crash-testy i wdrożył program naprawczy

Bolid McLaren Honda jest pierwszym autem, które przeszło testy zderzeniowe przed sezonem 2015. Ekipa nadal pracuje nad problemami z silnikiem i wprowadziła specjalny program naprawczy.

Wczesne ogłoszenie przejścia testów zderzeniowych przez McLarena to ulga dla fanów tego zespołu. W ubiegłym roku ekipa miała z tym problemy i jej auto zdało testy zaledwie kilka dni przed ostatecznym terminem.

McLaren podczas testów młodych kierowców w ciągu 2 dni pokonał zaledwie 3 pełne okrążenia. Powodem były problemy z nowym silnikiem Hondy. Szef zespołu Eric Boullier, powiedział, że ekipa wdrożyła program naprawczy aby naprawić wszystkie problemy silnikowe.

"Mechanicy i inżynierowie pracowali bardzo ciężko przez tydzień i znaleźli wszystkie błędy, a program naprawczy jest w toku. To nie był tylko jeden problem. Były duże problemy z hardware, które powodowały błędne kody w oprogramowaniu. Części zostały już naprawione i teraz przeprowadzamy kolejne testy aby sprawdzić, czy wszystko jest OK" - powiedział Eric Boullier.

Informacji dotyczących Roberta Kubicy i WRC szukajcie na blogu Powrót Roberta

Brak komentarzy: