czwartek, 25 grudnia 2014

Ferrari: Blisko nowego kontraktu Raikkonena, nowe auto w styczniu

Ferrari zaprezentuje nowe auto pod koniec stycznia - tradycyjnie w Internecie. Prawdopodobnie nie będzie to ostatnie Ferrari Kimiego Raikkonena, który jest bliski przedłużenia kontraktu.

Nowe auto, którego projekt budowy nosi kod 666, przeszedł testy zderzeniowe FIA. Pod koniec stycznia, przed testami w Jerez, zostanie on zaprezentowali, wspólnie z Sebastianem Vettelem i Kimim Raikkonenem pod koniec stycznia w Internecie. Dokładna data jeszcze nie jest znana.

Co do Raikkonena, to jego bardzo słabe wyniki, nie wykluczają przedłużenia z nim kontraktu na kolejne lata. Nowy szef ekipy, Maurizio Arrivabene mówi, że ważne jest doświadczenie 35-letniego Fina oraz to, że zdobył tytuł w Ferrari. Włosi chcą dać mu czas na pokazanie swoich umiejętności.

Informacji dotyczących Roberta Kubicy i WRC szukajcie na blogu Powrót Roberta

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Osobiście bardzo liczę na Seba. I na powrót Ferrari(choć z dwoma kierowcami mającymi niewielki problem ze zmniejszoną przyczepnością tylnej osi przy wyjściu z zakrętów może być ciężko, jednak to wciąż najlepsi kierowcy świata, nie zapominajmy o tym). Alonso wspominał, że mogą być bardzo szybcy, choć do Mercedesów na pewno zabraknie co najmniej sekundy. Myślę, że Seb będzie chciał udowodnić, że te 4 tytuły w RB, nie należą w 90% do Adriana Neweya i sztabu RB ;) Czego nie udało mu się wykonać u boku Ricciardo.. A Kimiego wszyscy znamy. Nie bez przyczyny chcą go zatrzymać. Po prostu ma ogrmomne doświadczenie i może w wielkim stopniu przyczynić się do rozbudowy bolidu. Kimi, Sebastian is faster than you - niech tak będzie.

Anonimowy pisze...

Ferrari już zbliżyło się do dna. Wolał bym już żeby to testowi zastąpili podstawowych kierowców.