środa, 10 grudnia 2014

Dlaczego McLaren zwlekał? Problemy ze sponsorem czy z Alonso? Jutro decyzja

Jutro o godz. 11 nastąpi ogłoszenie składu McLarena na sezon 2015. Ekipa długo trzymała w niepewności Jensona Buttona i Kevina Magnussena, a zwlekanie zespołu spowodowało powstawanie plotek, niektóre z nich są bardzo interesujące.

Na McLarena spada fala krytyki przez ciągłe odkładanie decyzji dotyczącej wyboru kierowców na przyszły sezon. Wydaje się być pewne, że w tym wszystkim chodzi o coś więcej niż tylko wybór pomiędzy Buttonem i Magnussenem.

Jedna z teorii mówi, że McLaren wraz z ogłoszeniem składu kierowców na przyszły sezon, chce ogłosić również dwa nowe i duże kontrakty sponsorskie. Jeden z nich z firmą Movistar, a drugi z zamożną firmą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rozmowy z tą drugą przedłużają się jednak.

Inna teoria krążąca po padoku sugeruje, że problemem może być kontrakt Alonso. Pojawiły się spekulacje, że umowa jest już zawarta, ale nadal trwają negocjacje dotyczące klauzuli odejścia. Alonso chce mieć możliwość odejścia po roku (prawdopodobnie do Mercedesa).

Jeszcze inni sugerują, że Alonso tak przestraszył się nieudanego debiutu silnika Hondy, że zastanawia się nad zrobieniem sobie roku przerwy od F1.

Wszystkiego dowiemy się już jutro.

Informacji dotyczących Roberta Kubicy i WRC szukajcie na blogu Powrót Roberta

Brak komentarzy: