niedziela, 23 listopada 2014

Hamilton mistrzem świata - wyniki

Lewis Hamilton wygrał Grand Prix Abu Zabi Formuły 1 i zapewnił sobie tytuł mistrza świata sezonu 2014. Jego jedyny konkurent, Nico Rosberg, zaliczył awarię silnika.

To właśnie Niemiec startował z pole position, jednak stracił swoją pozycję już kilkanaście metrów po starcie i z trudem utrzymał drugie miejsce. Hamilton objął prowadzenie i powoli zyskiwał przewagę nad swoim rywalem. Rosberg mógł jedynie liczyć na awarię bolidu Brytyjczyka, ale to jego Mercedes doznał usterki.

Roberg tracił po kilka sekund na okrążeniu i ostatecznie spadł do drugiej dziesiątki. Zespół na kilka kółek przed końcem polecił mu wycofanie się z wyścigu, ale Rosberg chciał dojechać do mety.

Na drugim miejscu, tuż za Hamiltonem, finiszował znakomicie jadący Massa, a trzeci był jego kolega z zespołu, Valteri Bottas.

Dla Hamiltona jest to drugi tytuł mistrzowski. Poprzedni wywalczył w 2008 roku w barwach McLarena.