piątek, 6 maja 2011

Tarcia między zespołami w związku z przejęciem praw do F1

Po chwilowym okresie względnego spokoju i jedności, kwestie polityczne znów wracają do padoku Formuły 1. Media ujawniły, że tzw. "Wielka Czwórka", czyli Ferrari, McLaren, Red Bull i Mercedes planuje spotkanie w Stuttgarcie. Zaskoczone tym faktem są inne duże zespoły, na przykład Renault.Regularne spotkanie FOTA będzie miało miejsce w ten weekend w Stambule. Niektórzy sugerują, że potajemne spotkanie ma dotyczyć zainteresowania Formułą 1 przez News Corporation Ruperta Murdocha.

Według niektórych źródeł, przedstawiciele potentata medialnego będą również obecne na tym spotkaniu.

"Myślę, że wszyscy są trochę zdenerwowani" - powiedział szef Renault, Eric Boullier.

Jednocześnie Ron Dennis, Dyrektor Generalny McLarena powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że zainteresowanie Murdocha Formułą 1 jest na rękę Ferrari, którego udziałowcem jest firma Exor, współpracująca z News Corp.

Dennis ostrzegł, że może wystąpić konflikt interesów i porównał sytuację w F1 do tej, kiedy właściciel klubu chce zainwestować w ligę, w której ona gra.

Włoski Autosprint napisał, że mimo niskiej wyceny Formuły 1, cena 8 miliardów euro może sklonić CVC do sprzedania praw komercyjnych do serii.

Dennis jest również zmartwiony tym, jak Murdoch podchodzi do mediów.

"Nasze dochody pochodzą z powierzchni reklamowej na samochodach. Jeżeli dojdzie do przejęcia, zespoły mogą być zmuszane do promowania czegoś, co nie jest związane z wyścigami" - zakończył Anglik.

Źródło: f1zone.net


Brak komentarzy: