piątek, 6 maja 2011

Prew: Zespoły nie będą oszczędzały opon w kwalifikacjach

McLaren uważa, że nie ma szans, żeby najsilniejsze zespoły poświęciły dobre miejsca w kwalifikacjach do Grand Prix Turcji aby zaoszczędzić świeże komplety opon na wyścig.


Read More
Podczas tego weekendu na torze w Stambule spodziewany jest wysoki poziom degradacji opon więc pojawiły się teorie mówiące, że kierowcy będą chcieli oszczędzać opony w kwalifikacjach nie używając miękkiej mieszanki w poszczególnych ich częściach. W Chinach zrobił tak Mark Webber i zajął dopiero 18. miejsce w kwalifikacjach, ale w wyścigu, dzięki dużej ilości miękkich kompletów opon awansował na 3. miejsce.

Szef inżynierów wyścigowych McLarena, Phil Prew powiedział, że rywalizacja z najlepszymi nadal opiera się w dużej mierze na taktyce:

"Degradacja opon będzie bardzo ważnym czynnikiem w Turcji i myślę, że czeka nas wyścig z trzeba postojami. Są oczywiście pewne korzyści z posiadania świeżych kompletów opon, jednak uważam, że sytuacja sprawi, że w kwalifikacjach trzeba będzie używać nowych kompletów" - wyjaśnił Prew.

"Zawsze przedkładaliśmy pozycję w kwalifikacjach nad posiadaniem kompletu świeżych opon w wyścigu. Nie odcinam się jednak od tego, co zrobiliśmy w Chinach, kiedy Lewis miał jeden przejazd mniej w Q3, ale mieliśmy szczęście przejść Q1 i Q2 na jednym komplecie miękkich opon. Pozwoliło nam to zachować jeden ich komplet. Nie myślę jednak, że nie uczestniczenie w Q3 w celu oszczędzenia opon jest dobrym wyjściem" - dodał Anglik.

Prew powiedział, że McLaren w ostatnich tygodniach ciężko pracował nad strategią dotyczącą opon, podobnie jak nad wprowadzeniem nowych udoskonaleń auta.

"Były kontynuowane poprawki we wszystkich kwestiach. Wyciągaliśmy wnioski z zimowych testów i początkowych wyścigów. Pracowaliśmy także nad stopniem zużywania się opon."

"Oczywiście liczymy na zmniejszenie straty do Red Bulla w Turcji. Nie mamy obecnie najszybszego samochodu, a Red Bull jest nadal zespołem, z którym się porównujemy. Dodajemy nowe elementy w Turcji, które, miejmy nadzieję, pozwolą zmniejszyć różnicę."

"Ale jak widzieliśmy w pierwszych trzech wyścigach, różnice między samochodami są inne na różnych torach. Turcja powinna być dla nas dobra, a dodatkowo naszą formę podniosą nowe udoskonalenia. Jesteśmy również pewni, że inni też przywiozą nowe elementy. Jak zawsze wierzymy, że zrobimy większy krok naprzód niż inni" - zakończył Prew.

Źródło: Autosport.com

Brak komentarzy: