poniedziałek, 2 maja 2011

Kierowcy Team Lotus chcą zakazania DRS w Monako

Heikki Kovalainen uważa, że używanie systemu Ruchomego Tylnego Skrzydła powinno być zabronione w Grand Prix Monako. Podobnie twierdzi jego kolega z zespołu, Jarno Trulli, który uważa, że stosowanie systemu może być zbyt niebezpieczne na ciasnych ulicach Księstwa.


"To problem bezpieczeństwa" - powiedział Włoch, cytowany przez serwis Autosprint. "Dodatkowo proste są zbyt krótkie aby dało się uzyskać przewagę."

Kovalainen zgodził się z Trullim, który wygrał w Monako w 2004 roku.

"Biorąc pod uwagę konsekwencje, jakie mogą powstać w Monako w związku z jego używaniem, nie chcemy zawieść i pozwolić aby uwaga skupiła się gdziekolwiek indziej niż na torze. Myślę, że zakazanie używania DRS ma sens."

Fin przyznał, że ze wszystkich wprowadzonych w ostatnich latach zmian w przepisach, Tylne Ruchome Skrzydło okazało się najlepszym.

Nico Rosberg z Mercedesa zgadza się z tym. Na otwarciu sezonu serii DTM na Hockenheim mówił dziennikarzom, że "to prawdopodobnie najlepszy kiedykolwiek pomysł poprawiający atrakcyjność Formuły 1."

Narzekającym na system Niemiec odpowiedział: "System jest równy dla wszystkich i każdy otrzymuje taką samą szansę od niego."

Warto dodać przy tej okazji, że system DRS, który został opracowany przez Mercedesa jest jednym z najlepszych w stawce.

"Kiedy działa, tak jak to było w Chinach, nasz system jest bardzo dobry" - przyznał szef zespołu Norbert Haug.

Źródło: Onestopstrategy.com

Brak komentarzy: