sobota, 7 maja 2011

Haug: Nie ma dowodów że Mercedes straci Rosberga

Norbert Haug powiedział w Turcji, że nie będzie sensu na siłę zatrzymywać Nico Rosberga w Mercedesie, jeżeli będzie chciał odejść do innego zespołu."Nie można zatrzymać migracji ptaków" - powiedział alegorycznie szef działu sportu Mercedesa. Komentarz ten dotyczy ostatnich komentarzy, mówiących, że w przyszłym sezonie Rosberg będzie jeździł w Red Bullu lub Ferrari.

Haug powiedział jednocześnie, że "w tym momencie nie ma dowodów na to, że którykolwiek z naszych kierowców opuści zespół."

Niemiec podkreślił, że zmiana zespołów przez zawodników to część Formuły 1.

"To że zespoły rozglądają się za tymi, którzy w przyszłości mogliby dla nich jeździć jest częścią sportu i biznesu" - dodał Haug.

Potencjalne odejście Rosberga stworzyłoby szansę dla Paula di Resty, protegowanego Mercedesa, który w tym roku zadebiutował w F1 w barwach Force India.

Powiązania di Resty z Mercedesem nie są tylko spekulacjami" - napisał rodak kierowcy Force India, David Coulthard w swojej kolumnie w Telegraph.

"Paul zaliczył fantastyczny start w Formule 1 i wygląda, że tu pozostanie" - dodał.

Nico Rosberg tonuje jednak atmosferę: "Nie chcę komentować plotek. Na tę chwilę koncentruję się na rozwoju w tym zespole" - cytuje Niemca Cologne Express.

Źródło: onestopstrategy.com

Brak komentarzy: