niedziela, 8 maja 2011

Ecclestone wyśmiewa zagrożenie dla F1

Bernie Ecclestone wyśmiał obawy co do przyszłego statusu Formuły 1. Obecnie w F1 sugeruje się, że News Corp przygotowuje się do kupna praw komercyjnych do sportu, a powiązana z Ferrari firma jest częścią potentata medialnego. Pozostałe duże zespoły również rozważają włączenie się do walki o te prawa.


W przyszłym roku ma natomiast wygasnąć Concorde Agreement, którego przedłużenie również wywołuje spory.

Jednak Ecclestone, szef F1, powiedział mediom w Stambule, że takie plotki są naturalną "grą wstępną" przed rozpoczęciem negocjacji.

"Zawsze toczy się jakaś dyskusja przed przystąpieniem do rozmów. Jest to normalna gra wstępna przed takimi wydarzeniami" - powiedział Brytyjczyk, nawiązując do nowego porozumienia komercyjnego na 2013 rok.

Ecclestone wyśmiał pomysły, że zespoły F1 chcą być współwłaścicielami serii, w której uczestniczą.

"Chodzę do restauracji w Londynie dwa - trzy razy w tygodniu, ale to nie jest powód dla którego miałbym pójść do jej właścicieli i powiedzieć im, że chcę ją kupić bo w niej jem" - ironizował.

Jednak John Elkann z Fiata, który jest powiązany z firmą Exor, która chce nabyć prawa do F1, powiedział w sobotę agencji AGI, że jest zainteresowany uczynieniem tego sportu nowoczesnym i młodszym.

Ecclestone powiedział, że firma Exor, która wspólnie z News Corp chce złożyć ofertę kupna praw do F1, często porzuca swoje projekty.

"Mają ogromne doświadczenie w nieosiąganiu sukcesów. Próbują robić dwie różne rzeczy i żadna im nie wychodzi" - powiedział, komentując próbę Murdocha wykupienia telewizji Sky.

Źródło: onestopstrategy.com

Brak komentarzy: