środa, 11 maja 2011

Ecclestone: płatne wyścigi F1 będą samobójstwem

Szef Formuły 1, Bernie Ecclestone ostrzegł zespoły, że jeśli News Corp. przejmie F1 i wprowadzi wyścigi w trybie pay-per-view, to będzie to samobójstwo dla tej serii wyścigowej.


Ecclestone stawia intensywny opór planom przejęcia F1 przez potentata medialnego, Rupertha Murdocha. Obecny właściciel praw komercyjnych mówi, że zespołu mogą stracić duże kontrakty sponsorskie, jeżeli F1 nie będzie nadal nadawana w ogólnodostępnych kanałach.

"Murdoch nie ma obecnie niczego do zaoferowania swojej publiczności, Formuła 1 uatrakcyjniłaby jego program. Próbował kupić od nas prawa telewizyjne od dłuższego czasu, ale nie chcieliśmy ich mu sprzedać, gdyż jego telewizja jest płatnym nadawcą" - powiedział Ecclestone w wywiadzie dla oficjalnej strony Formuły 1.

"Bardzo niedawno próbowali coś uzyskać w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech, gdzie nadają, ale nie zgodziliśmy się. Sky robi wspaniałą robotę, ale jeżeli spojrzy się na liczbę ich odbiorców, to są nigdzie. Z tymi liczbami, dla zespołów byłoby niemożliwe znaleźć sponsorów. To byłoby samobójstwo."

Ecclestone zasugerował, że News Corp powinno zapomnieć o planach przejęcia F1, gdyż obecny właściciel praw, CVC nie jest zainteresowany ich sprzedażą.

"CVC dało już odpowiedź. Oni są głównym udziałowcem i nie chcą niczego sprzedawać. To w 100% pewne."

"Kiedy ktoś chce coś kupić, to nie oznacza to od razu, że właściciel chce to sprzedać. CVC powiedziało to bardzo jasno."

"Jeżeli ktoś nie chce czegoś sprzedać, to inni muszą to zaakceptować. To proste" - dodał Ecclestone.

Szef F1 uważa również, że udziałowcy zespołów, którzy spotykają się w tym tygodniu z News Corp., powinni zapomnieć o próbach przełomu.

"Wierzę, że ci ludzie wiedzą co jest dla nich ważne. Zespoły powinny być zadowolone mając kogoś takiego jak CVC, które nie chce sprzedawać praw nieodpowiednim ludziom i które utrzymuje właściwy program wsparcia dla nich, umożliwiający zarabianie pieniędzy" - zakończył Ecclestone.

Źródło: Autosport.com


Brak komentarzy: