wtorek, 26 kwietnia 2011

Paffett: McLaren zbliża się do Red Bulla

Rezerwowy kierowca McLarena, Gary Paffett jest pewien, że jego zespół pod względem tempa może się zrównać z Red Bullem w tym sezonie. Jak dotąd obecni mistrzowie świata byli nieuchwytni w walkach o pole position. Ostatnio w Szanghaju Sebastian Vettel wyprzedził rywali o siedem dziesiątych sekundy.


"To dobre pytanie" - powiedział Paffett zapytany przez serwis GPUpdate.net o zmniejszenie straty czasowej do Red Bulla.

"Teraz chodzi o ogólny rozwój. Zrobiliśmy wielki postęp w porównaniu z tym gdzie byliśmy przed początkiem sezonu. Teraz trzeba zmniejszać stratę starając się wprowadzać nowe poprawki."

"Już w 2009 roku pokazaliśmy, że potrafimy w ciągu sezonu wprowadzić naocznie więcej poprawek dających efekt, niż inne zespoły. Myślę, że jako zespół jesteśmy w tym dobrzy. Mam nadzieję, że zaczniemy odrabiać straty."

"Jak powiedziałem, wydech i podłoga, które zostały przedstawione w Melbourne, przygotowaliśmy w ostatnim momencie. Jechaliśmy z nimi wtedy pierwszy raz. Podobnie jak wszyscy inni, ciężko pracujemy w kwestii poprawek. Wkrótce będą kolejne i mam nadzieję, że zbliżymy się jeśli chodzi o tempo kwalifikacyjne do Red Bulli" - zakończył Paffett.

Źródło: GPUpdate.net

Brak komentarzy: