niedziela, 24 kwietnia 2011

Karthikeyan: HRT ważną częścią Formuły 1

Narain Karthikeyan twierdzi, że jego zespół, Hispania Racing Team jedzie wspólnie z innymi zespołami i jest ważną częścią Formuły 1.HRT nie zdołało przejechać choćby jednego okrążenia podczas przedsezonowych testów, co stawiało go w bardzo trudnej sytuacji na starcie. Zespół nie zakwalifikował się również do otwierającego sezon Grand Prix Australii.

"Przetrwanie jest rzeczą trudną" - powiedział Kerthikeyan gazecie Hindustan Times.

"Jesteśmy małym zespołem, zbudowaliśmy całkiem mały samochód. Największą różnicą w porównaniu z większymi zespołami jest to, że nie używamy KERSu."

"Nie przejechaliśmy ani kilometra podczas zimowych testów i od tego czasu praktycznie cały czas bawimy się z innymi w berka. Ale teraz jedziemy już wszyscy razem."

"Jeżeli nadal będziemy przygotowywać poprawki, to jestem pewien, że będziemy mieli dobry samochód na Grand Prix Indii w październiku."

Hindus mówi jednocześnie, że nawet jeżeli jego zespół nie walczy o zwycięstwa czy mistrzostwo świata, to nadal jest ważną częścią Formuły 1.

"Wszyscy jesteśmy częścią show" - powiedział Karthikeyan.

"Faktem jest, że jesteśmy zespołem z końca stawki i nigdy nie uczestniczyliśmy w walce o tytuł, ale takie drużyny jak nasza są równie ważne dla tego sportu."

"Słabsze zespoły tworzą okazje dla młodszych kierowców i takich jak ja, którzy wracają. W każdym sporcie jest hierarchia, ale właśnie ona tworzy rywalizację bardziej interesującą" - zakończył kierowca HRT.

Źródło: gpupdate.net

Brak komentarzy: